عادتهای شخصی که باعث موفقیت میشوند

0

اگر از تلاش بسیار زیاد و به هدف نرسیدن خسته شده اید باید مشکل را در عادات خود جستجو کنید. دراین مقاله به عاداتی که شما را در رسیدن به موفقیت و بهره وری کمک میکنند اشاره خواهیم نمود:

یکی از بدترین احساسات در جهان این است که شما به طور باور نکردنی مشغول باشید اما هیچ پیشرفتی نداشته باشید. نداشتن عادات شخصی مناسب آنقدر به شکلی پنهان در حال ضربه زدن به شما هستند که متوجه آنها نمی‌شوید. زمان آن فرا رسیده تا مجددا به رفتارها و عادت‌هایی که برای زمان روزانه خود شکل داده‌اید نگاه کنید.

کارهایتان را ساماندهی کنید

طی تحقیقات  به عمل آمده مشخص شده عملکرد افرادی با کارایی بالا  در برنامه‌ریزی روزها، پروژه ها و وظایف خود  برای ایجاد عادات شخصی مناسب در مقایسه با افراد ناکارآمد روش بسیار محتاطانه‌ایی دارند. بیشتر افراد با بهره وری بالا، و شخصیت های کاری برتر اظهاراتی همچون: «این کار در اولویت من هست» و «روی آنچه که مهم است کار می‌کنم و من متمرکز هستم» و «از حواس پرتی و وسوسه دوری می‌کنم.» در بین صحبت های خود دارند. افراد موفق به شکل خارق العاده ای در تعیین اولویتها و تمرکز کامل بر روی آنها دارند.

انجام کارها با بهره‌وری بالا را یاد بگیرید

هنگامی که بهره وری افراد موفق را بررسی و یا به زندگی آنها توجه می‌کنید می بینید که افرادی شادتر، با استرس کمتر و در طولانی مدت پاداش بیشتری نسبت به همکاران خود کسب می‌کنند.

شادی به طور خاص زمانی پیدا می شود که بسیای از مردم معتقد باشند که احتمالا نمی‌توانند بدون به خطر انداختن سلامتی و حس تعادل، بیشتر کار کنند اما این درست نیست. افرادی که کارایی بالایی دارند راهی برای تولید بالا پیدا کرده‌اند و عادات شخصی مناسبی را شکل داده‌اند.

آنها همیشه سالم غذا می‌خورند، تمرین‌های ورزشی بیشتری دارند و عشق بیشتری برای انجام دادن چالش‌های جدیدتر نسبت به همسالان خود احساس می‌کنند. و کسانی که بهره وری بالایی ندارند کارهای زیادی را نمی‌توانند انجام دهند در واقع فقط کارها را آشفته می‌کنند و بهم می‌ریزند. افرادی که کارایی بیشتری دارند فعالیت های بیشتری را تکمیل می‌کنند و کارایی فوق العاده ای دارند.

به کارتان اعتقاد قلبی داشته باشید

اعتقادی که به کار خود دارید و یا تفاوتی که در کار خود ایجاد می‌کنید باعث افزایش بهره وری و انگیزه شما در کار می‌شود. البته این مورد به تنهایی نیز شاید همیشه به افزایش بهره وری ختم نشود.  چیز دیگری که نیاز دارید اولویت بندی کارها و دوری از چیزهایی است که حواس‌تان را پرت می‌کند.

رمز بهره وری بالا : به شغل خود اعتقاد قلبی داشته باشید، نسبت به سایر همکاران تفاوتی در کار ایجاد کنید، اولویت بندی کنید و از چیزهایی که حواس‌تان را پرت می‌کند دوری کنید.

برگرفته از : سایت تکامل من

Share.

About Author

Leave A Reply